lejek i tarka

Akcesoria kuchenne – dawno nie wrzucałem nic o nowym wyposażeniu w kuchni. Dzisiaj dwa ciekawe zakupy na jednym z zagranicznych portali :):) Kosztowały grosze, a są całkiem pożyteczne i wygodne.

Mała, drobna tarka – taka do ucierania gałki muszkatołowej czy parmezanu. Można ją wykorzystać do doprawienia dania bezpośrednio na talerzu czy przed samym podaniem. Tarka wygląda całkiem solidnie (mam nadzieję że posłuży trochę czasu), jest też zaskakująco ostra. Za te parę dolarów spodziewałem się wszystkiego i jestem pozytywnie zaskoczony. Ze względu na rozmiar tarka jest bardzo poręczna, nie zajmuje dużo miejsca, mieści się w szufladzie.

To drugie na pierwszym zdjęciu wygląda jak niewiadomo co. A to po prostu mały lejek. Spodobała mi się idea składanego lejka na zdjęciach i postanowiłem sprawdzić jak to wygląda na żywo. W praktyce jeszcze nie sprawdziłem, ale wygląda na to że będzie działał. Lejek ma dwa plusy: jest składany i zajmuje mało miejsca oraz ma szeroki otwór (ten z węższej strony). Będzie pasował raczej do wszystkich butelek i zapewni szybki przepływ. Obawiam się tylko przy gęstych rzeczach o jego sztywność, ale to okaże się czasie eksploatacji. Dam znać, co i jak. Jeśli na zdjęciu nie widać to lejek jest zrobiony z silikonu.

 

lejek i tarka

lejek