pokrojone warzywa
Szatkownica do warzyw należy do narzędzi usprawniających pracę w kuchni. Przygotowujesz zdrowe posiłki dla siebie i bliskich, ale z uwagi na ilość miejsca musisz mądrze wybierać kuchenne akcesoria? W tej sytuacji sprawdzi się ręczna szatkownica do warzyw.

Szatkownice ręczne – poręczne i nie zajmują wiele miejsca

Dostępne na rynku szatkownice do warzyw można podzielić na szatkownice ręczne i elektryczne. Te pierwsze lepiej sprawdzą się w małej kuchni – nie wymagają dostępu do źródła energii elektrycznej, zajmują też mało miejsca. Dodatkowym plusem jest możliwość zabrania szatkownicy ręcznej np. na biwak.

Zakup profesjonalnej ręcznej szatkownicy do warzyw sprawia, że nie jest konieczne nabywanie zestawu noży do warzyw. Co więcej, to narzędzie pozwala na krojenie warzyw nie tylko w plastry, ale również kostkę.

Czym się kierować, wybierając ręczną szatkownicę do warzyw?

Duża liczba szatkownic do warzyw nie ułatwia wyboru konkretnego modelu. Chcesz kupić szatkownicę, z której będziesz korzystać przez długi czas? Poznaj wskazówki, dzięki którym wybierzesz wydajne, łatwe do utrzymania w czystości i wygodne urządzenie.

Porównując modele szatkownic, zwróć uwagę na:

  • Materiał, z jakiego szatkownica została wykonana

Rodzaj materiału użytego do produkcji szatkownicy do warzyw ma bezpośredni wpływ na to, jak długo posłuży ona w kuchni. Marka Borner ma w ofercie ręczne szatkownice do warzyw, których ostrza zostały wykonane ze stali. W rezultacie urządzenie nawet po 10 latach zachowuje pierwotną ostrość.

  • Bezpieczeństwo użytkowania szatkownicy

Praca z szatkownicą do warzyw musi być bezpieczna. Sprawdź, czy w zestawie z szatkownicą otrzymasz m.in. specjalny uchwyt do trzymania krojonych warzyw. Narzędzie to powinno też posiadać antypoślizgowe nóżki. Jesteś osobą leworęczną? Zwróć uwagę na to, czy producent deklaruje, że urządzenie zostało wyprofilowane z myślą również o takich użytkownikach.

  • Dodatkowe akcesoria i możliwości szatkownicy do warzyw

Celem szatkownicy do warzyw jest usprawnienie pracy w kuchni. Marka Borner proponuje szatkownice wraz ze specjalnymi wkładkami wyposażonymi w noże. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest uzyskanie plastrów różnej grubości, np. cienkich (2,8 mm) czy grubych (7 mm). Zestaw obejmuje też stację dokującą, która pozwala na bezpieczne przechowywanie szatkownicy.

Czy warto kupić droższą szatkownicę do warzyw?

Ceny szatkownic do warzyw są bardzo zróżnicowane. Zakup droższego produktu może być inwestycją na długi czas – powodem są lepsze materiały i jakość wykonania.

Szukasz szatkownicy do warzyw, która posłuży niezawodnie przez wiele lat? Duży wybór znajdziesz w sklepie internetowym borner.pl. Marka Borner specjalizuje się m.in. w produkcji urządzeń do cięcia i dekoracji warzyw. Wybór profesjonalnej, solidnie wykonanej szatkownicy usprawni Twoją pracę w kuchni i pozwoli na czerpanie jeszcze większej przyjemności z gotowania.